Algselt oli telefoniraamat pisikeses märkmikus, siis omakorda piiratud ruumiga SIM kaardil. Vabamalt hingamine tekkis ajal, mil kontakte oli võimalik salvestada ka telefoni mällu. Kuna miski pole igavene, siis aina tihemini tuli ka ette telefonide vahetamist ning alati kaasnes sellega peavaluna ka kontaktide ümbertõstmine vanast seadmest uude.

Mäletan, et eriti vinge oli, kui sai telefoni kaabliga arvuti külge ühendatud ning sealt siis kuskile outlooki spetsiaalselt tühja profiili kopeeritud. Sealt omakorda siis tagasi uude telefoni. Ikka kippus minema üht-teist nihu ning kogu tegevus võttis tubli nädalavahetuse koos kontaktide inventuuriga.

Nüüd, kus kontakt ei ole enam pelgalt telefoninumber ja nimi vaid sisaldab endas ka meiliaadressi, hüüdnime, mõnel ka pilti, sünnipäeva, erinevaid telefone ja mida kõike veel, ei ole loomulikult enam võimalik ega otstarbekas kogu seda infot säilitada seadme mälus. Pane oma kontaktid parem pilve. Esmane valik oleks kindlasti Google konto. Saab ilmselt ka Hotmailiga hakkama, kuid minu valikuks on seni jäänud Google.

Teisisõnu – tee omale gmaili konto. Võta ette olemasoelvad kontaktid – on need siis telefonis, sim kaardil või kuskil mujal. Esimese sammuna tuleks neist tekitada mingisugune csv fail. See importida gmaili konto kontaktideks ning edaspidi polegi muud, kui seadistad oma nutitelefoni kontode alt ära sellesama gmaili konto. Ja voilaa – kontaktid on olemas ilma mingisugust suuremat keemiat tegemata.

Mis selles õpetuses siis nii erilist on? Ei olegi midagi. Kirja panin lihtsalt sellepärast, et kogu aeg küsitakse endise “mobiili-inimese” käest nõu, kuidas kontakte kopeerida siia v sinna… Pealegi tundub ülesanne mingi sisu transportimiseks ühest seadmest teise ilmselt keeruline. Ma jaotaks selle lahti mitmeks väiksemaks ülesandeks, millega ehk juba enamus iseseisvalt hakkama saavad:

  • ekspordi vanast seadmest kontaktid mingisse tekstiformaati;
  • impordi saadud fail mõne online teenusepakkuja kontaktide haldusteenusesse;
  • häälesta uues seadmes valitud teenusepakkuja konto, et kasutada online kontakte ja mingeid muid teenuseid, mis võimaldatud on

ongi kogu määdzik 😉