Minu telefonis ei kipu ükski tarkvara püsima kauem, kui on vahe kahe erineva nn “leaked” versiooni vahel. Nimelt kõik tarkvaraversioonid, mis kuskilt näpu vahele jäävad, need tulevad ka ära proovida. Sellise käitumise juures on ka üks mitte küll väga suur häda, kuid põnts mugavusele kindlasti. Nimelt iga mitteametliku softiga juhtub tavaliselt see, et telefoni CSC muudetakse ära “KOR” (õige meie regiooni kood on SEB) ja siis ei ole mul mobiilside APN’e automaatselt tulemas ning tõenäoliselt paistab telefon ka mõnele online teenusele teinekord natuke võõram välja kui võiks.

Seda saab aga muuta ja muutmiseks on ka koguni 2 võimalust.

Enne ka HOIATUS – ma ei vastuta selle eest, et allkirjeldatud tegevused võivad põhjustada su telefoni mittekäivitumist, väärt andmete hävimist, külmikust õlle kadumist, naabri kassi ahviarmastust või muud hullemat – edasine toimub sinu enese vastutusel! All kirjeldatud toimingud teevad su telefonile tehase taaskäivituse, mille käigus kustutatakse kõik kasutaja andmed telefonist. Alles jäävad vaid sisemisele ja välimisele SD kaardile salvestatud failid, kuid ka siin ei ole 100% garantiid. Igaks juhuks peaksid tegema ka oma telefoni /efs kataloogist varukoopia, mille peaksid ka soovituslikult seadmest välja turvalisse kohta kopeerima. Ka veendu, et su telefon on võimeline minema 3 nupu kombinatsiooniga recovery või download reziimi. All kirjeldatud protseduurid ja juhised eeldavad, et sul on telefonile juba saadud “root” juurdepääs. 

1. võimalus – kopeeri õige regioonikoodi kataloog telefonis /system/csc/ kataloogi ning peale seda käivita ADB terminalis järgmine rida:

am start -a android.intent.action.MAIN -n com.android.Preconfig/com.android.Preconfig.Preconfig

2. võimalus on teha seda automaatselt (FroYo’st alates). Kirjuta oma telefoni IMEI kood üles kuskile ning vajuta telefoni klaviatuuril järgmine rida:

*#272*¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤# (¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤ asemele paned oma telefoni IMEI koodi, mis on 15 numbrit)

Peale seda kuvatakse sulle valik, kust saad juba valida õige koodi ja vajutad lihtsalt “install” Pärast mõningat ootamist, tehakse telefonile alglaadimine ja hakkad aga uuesti oma kontosid jms kraami seadistama. Ongi kõik.

Õpetus pärineb xda-developers.com foorumist ning on siin lehel just seepärast, et ma ei viitsi teinekord oma arvutist otsida kuskile notepadi tehtud märkmeid. Iga kord pole neid käeulatuses ka ja siin on need ehk kellelegi veel abiks 🙂