On see üldse vajalik? Mina ei tea, vahest on ja vahest mitte. Häda tekib siis, kui keegi arvutit vahetab ja tahab kangesti olemasolevat postkasti kaasa uude arvutisse võtta. Iseenesest on outlooki puhul lihtne – vaata, kus .pst fail asub ja kopi ringi. Kõigil see paraku nii lihtsalt ei käi. Siis mõtlesingi, et kriban paar võimalust siia jällegi oma aja kokkuhoidmiseks – järgmine küsija saab lingi sellele postitusele. Väga detailset juttu ei kriba, lihtsalt kerge ülevaade, siis on lihtsam ehk guugeldada 🙂

Outlooki data faili kopeerimine

Vaata oma Outlooki konto seadetest, kus asub kasutatav data fail. Kopeeri see endale uude masinasse (kui kasutad ka seal outlooki). Seejärel häälesta uues masinas oma meilikonto. Seadete kaudu määra see kasutama vanast masinast kopeeritud data faili – ongi kogu lugu lühidalt.

Arhiveerimistarkvara kasutamine

See on nüüd natuke teistmoodi lähenemine. Mõni aeg tagasi tuli ka endal vajadus oma meile liigutada erinevate masinate vahel ning sai hakatud otsima mingisugust lahendust, mille abil meilid postkastist välja saada, kuid jätta siiski sirvitavaks. Üheks lahenduseks oleks ka outlooki meiliarhiiv aga see on selline “poolkõva” lahendus, mis eeldab outlooki kasutamist. Ühesõnaga oli vaja alternatiivi. Leidsin Mailstore Home. Tasuta tükk, mis korjab ise enam-vähem igalt poolt ettenäidatud meilid ära ning indekseerib enda sees täiesti kasutatavaks kataloogiks. On võimalik ka täitsa mingisugusele USB junnile installida programmi portable versioon. Ehk selliselt saab ka kogu arhiivi endale võtmehoidjana kaasas tassimiseks tekitada. Tänu laialdasele import-eksport oskusele on tegemist ka üsna universaalse meilide transpordivahendiga ühest masinast/meilikontolt/programmist (mõtle ise veel juurde) teise.

Vaata ja tutvu ise: Mailstore Home