Androidile on hea igasugust nodi installida otse android marketist. Veel on olemas sellised alternatiivsed kohad nagu Yaam, Amazon appstore, Appbrain, Androidzoom ja kindlasti veel igasugu rohkem ja vähem kasutatavaid kohti. Teinekord aga on kuskilt saadud mingi installikas, mis oleks vaja siis ilma ühegi marketi vahendamiseta saada telefoni ja seal installida. Ei me ei pea alati mingisuguse pirateemaga selles kontekstis tegelema. Ka minu tööandja poolt tehtud müügimeestele mõeldud TelliKMA androidi versiooni ei ole saada mitte üheski marketis, vaid tuleb meie kodukalt alla laadida ja installida.

Kõige enne tuleb väike hoiatus ka – veendu, et installitava appi näol ei oleks tegemist mingisuguse pahaloomulise koodijupiga, mis parimal juhul võib su telefoni korraks rivist välja lüüa aga halvimal juhul hakkab sinu eest saatma sõnumeid ning tegema kõnesid eritasulistele numbritele, seejärel süütab su tagatoas asuva riidekapi, tühjendab külmiku ning laenab sõpradelt kokku sinu 10.a. palga ning saadab selle naabri kassile krõbinate ostmiseks.

Enne, kui midagi alla laadima hakata, tuleb ka telefoni seadetele pilk peale visata, kas üldse on lubatud paigaldada kolmanda osapoole appe ilma marketi abita. Selleks tuleb avada seaded -> rakendused ja panna linnuke kasti, mis märgib tundmatutest allikatest pärit rakenduste paigaldamise lubamise.

Millised on siis võimalikud variandid? Kõige lihtsam on installika aadressi teades see otse telefoni brauseri kaudu alla laadida ning koheselt käivitada telefoni ekraani ülaservas oleva märguannete riba kaudu:

Kui sul on juba arvutis olemas mingi installikas, mida kangesti telefoni vaja on panna, siis ühenda oma telefon arvutiga kaabli kaudu. Siin on nüüd omakorda mitu võimalust – kas oled paigaldanud arvutisse telefoni tootja poolt ette nähtud tarkvara, et majandada telefoni sisuga või tunneb arvuti su telefoni ära kui välise mäluseadme. Või kasutad hoopistükkis bluetooth ühendust või siis omakorda mingisugust traadita võrgu rakendust – eks sa ise tea paremini, milles sa kodus oled. Kõikide nende loetletud võimaluste lõpptulemuseks oleks ikkagi see, et sa kopeerid oma arvutis oleva installika kuskile telefoni mälukaardile ning käivitad selle sealt – ongi kõik. Polegi väga pikalt vaja seletada 🙂