2013-12-24 08.50.24Mis ma oskan kosta. Hommikune ärkamine oli tiba raskevõitu, sest eelnevalt ju üsna tugevalt sisse programmeeritud laisk periood ohtra söögi-joogi ja loodetavasti ka ägedate kingitustega.

Välguga kokkulepitud start poole 9 paiku oli ikka üsna hämaras. Sobilik taganttuul andis päris hea enesetunde veeremaks Haapse poole. No ja siis muidugi tuli see, mida ma oleks võinud ise kohe karta. Välk: “Keerame siit sinku peale…” Mis seals ikka, keerame. Rahulikud (pulsi)pöörded asendusid märksa teravamatega ning esimese 10km jooksul heietatud mõtted tänasest 100km plaanist kippusid virvendama lööma. Ajutiselt. Neeme tee peale välja keerates olukord normaliseerus ning arutasimegi, kui kõvad mehed me veel päeva(sõidu) lõpuks oleme ja kustkaudu siis kodupoole veereme. Variandid olid Aruküla ja Raasiku.

Neemest tagasi veeredes andis aastaajale omane ilm endast juba kergelt märku – tuul oli nüüd kergelt vastu ning ka tee kippus visalt ülesmäge minema. Korraliku kaaluklassiga (S)Epicutele on see üsnagi pingutust nõudev olukord. Jägala-Joal kalameeste autosid märgates mõtlesin küll nalja teha, et kes see loll nüüd pühadehommikul kuskile jõekaldale õngitsema viitsib minna aga… No vaata peeglisse mees! 🙂

2013-12-24 11.16.32Koogi poes tegime kiire tankimise: coca, pirukad, mingi magus vesi joogipudelitesse ja edasi K750 poole. Seal siis kerged enekad (endast tehtud pilt :)) ja kaasavõetud plaskust lonks kütet. K750l tundus küll, et krt kui sinna Arukülla välja veab, on ikka väga hästi. Ees ootas Maardu-Loo-Lagedi-Aruküla lõik, mis sellisel suunal tänaseid ilmaolusid arvestades oli enamuses ikka vastu tuult. No ja Loo kandis hakkas tibutama ka kergelt. Sealt edasi enam niiväga lõbus ei olnud. Lagedi poe juures kerge pirukaamps, lonk seda ja teist ja edasi – tunnike oleks justkui veel jäänud… No ja umbes nii oligi. Inisesime vastu tuult Arukülani ära ning sealt juba kodupoole alla tuult üsna reipa hooga. Kella järgi tegin Kostiveres veel kerge haagi, et ikka 90 täis tuleks (ilusam omal vaadata numbreid), kuid Endomondo arvas kokkuvõtteks ikkagi 87. No mis sa teed või kellega kurjustad…

Tunne oli hea, varbad ei külmetanud, nälga ei tundnud, tehnika töötas, hetkel veel motivatsiooni jagub. Kere aga annab iga hetkega aina rohkem tunda, et mugavustsoonist on väljas käidud.