Päris tihti on tulnud ette selliseid juhuseid, kus (Androidiga nuti)telefonil on kenasti ühenduse indikaator olemas, brauseriga saab erinevatele lehtedele ligi aga… meilid ei taha liikuda, market ei anna end näole ja mingid muud programmid kipuvad ka kurtma, et ühendusega on midagi lahti.

Seni olen mina tuvastanud ühe tõenäolise põhjuse – telefonis on aktiivne WAP pöörduspunkt. Lihtne moodus on menüü kaudu aktiveerida kohe interneti pöörduspunkt, kuid varsti on niikuinii see WAP tagasi ja selleks, et mitte edasi jännata, olen mina toiminud järgmiselt:

Juhul, kui on olemas kolm APNI nagu ülemisel pildil kujutatud: internet, wap ja mms – kustutan ära “internet”’i APNI ning avan “WAP”, et muuta sellel sees seadeid. Asendan “wap” hoopis “internet”‘ga. Vähemalt Samsungi puhul kipub olema sedasi, et WAP seadetes on määratud ka proxy, “internet” apni puhul aga on see koht tühi ning teinekord on jäänud need ühenduseprobleemid ikka seniks, kuni ka proxy on ära seadistatud. Ühesõnaga, et jätta ära see katsetamise ja uuesti seadistamise faas, võid parem kohe korraga kõik paika sättida. 

EMT Internet APN
Nimi: EMT Internet
APN: internet.emt.ee
Proxy: 217.71.32.236
Port: 8080
Authentication type: PAP
APN type: internet 
EMT MMS APN
Nimi: EMT MMS
APN: mms.emt.ee
MMSC: http://mms.emt.ee/servlets/mms
MMS proxy: 217.71.32.82
MMS port: 8080
Authentication type: PAP
APN type: mms 

Seadistustes on loomulikult veel palju kohti, kuhu saab midagi sisse kirjutada, kuid vajalik sisu on toodud ülemises tabelis.

Õige koha leiad oma telefoni seadetest, kui liigud: settings -> wireless and network -> Mobile networks -> Access Point Names